Prachtig weer op komst, behalve komend weekend
Over deze maand zijn veel weerspreuken bedacht, maar de bekendste is misschien wel 'april doet wat hij wil'. En precies deze spreuk lijkt de komende tijd volop van toepassing.
Na een zonnige periode heeft Brabant de afgelopen dagen afgezien. Bewolking, regen en zon wisselden elkaar in sneltreinvaart af. Het was weer waar niemand gelukkig van werd.
Lekker weerDaar lijkt nu verandering in te komen, tekende weerman Van den Berg zaterdag verwachtingsvol op. Na een weekend met stapelwolken, wat zon en af en toe een bui verandert het beeld volgens hem. "Maandag, dinsdag en woensdag zijn goede dagen."
"Alle dagen is het droog overdag en van tijd tot tijd flink wat zonneschijn. Woensdag wordt het denk ik de zonnigste dag in Brabant. Ook wat hogere temperaturen, van veertien tot zestien graden ongeveer", zo vertelt hij. "Gewoon lekker weer."
Koud weekendDaar staat wel iets tegenover, bleek snel aan het eind van het gesprek. "Later in de week wordt de dreiging van een paar buien gaandeweg wat groter. Een opmaat naar een koud weekend, kouder dan nu."
Overdag komen de temperaturen dan niet boven de tien graden uit. "In de nacht komen de temperaturen uit rond het vriespunt. Dus de jonge plantjes moeten we volgend weekend wel goed in de gaten houden. Maar eerst maar 'ns genieten van de mooie dagen die eraan komen."
