Auto ramt huis: 'Als ik in de badkamer had gestaan, was het heel anders afgelopen'
Binnen is de ravage groot. De auto reed dwars door een dubbele buitenmuur en door de klap belandde de tussenwand en ook de badkamerdeur in de keuken. Boven op de puinhoop ligt de wc-pot. De wasmachine en droger hangen scheef over de brokstukken.
"Er ligt nu overal puin, maar daar stond ongeveer het toilet", zegt Van Turnhout. Met veel moeite heeft hij zich via de achtertuin zijn huis binnen gewurmd. "Overal ligt nog glas, maar we mogen nog niets verplaatsen in verband met de verzekering."
SpaanplatenDe buitenkant van zijn huis is 's nachts nog afgedekt met spaanplaten. "Ik werd 's avonds gebeld door de overbuurman, dat ik snel naar huis moest komen want er stond een auto in mijn huis." Samen met de brandweer heeft hij diezelfde nacht nog een draagmuur gestut en zijn hond uit het pand gered.
Wat er precies gebeurd is, is nog niet helemaal duidelijk. "Het lijkt erop dat de auto toen die van de weg raakte een hoopje zand als 'springschans' heeft gebruikt en zo over een brede sloot en een stapel houten planken is gevlogen. Daarna is 'ie eerst nog tussen een boom en een paal gereden en in mijn huis beland."
Niet thuisPaul van Turnhout was zondagavond niet thuis, omdat hij met zijn familie de crematie moest regelen voor zijn vader die zaterdag is overleden. "Het is zoals het spreekwoord zegt: Een ongeluk komt nooit alleen."
Toch ziet hij ook een geluk bij een ongeluk: "Als ik thuis was geweest, had mijn auto op de plek gestaan waar ze nu het huis binnen zijn geredeb. Dan was hun auto tegen de mijne geknald. Mijn huis was dan weliswaar nog heel geweest, maar ik weet niet hoe het dan met de inzittenden van de auto was afgelopen."
Veel ongelukken op N65Er gebeuren vaker ongelukken op de N65. "Gek genoeg dacht ik eigenlijk al dat het een keer zou kunnen gebeuren. Er zijn de laatste paar weken al meer aanrijdingen geweest, ook vrachtwagens die tegen een boom zijn gereden en ik dacht wel eens: stel je nou voor dat ze tegen mijn huis rijden in plaats van tegen een boom?"
Wonder boven wonder stonden de inzittenden van de auto na het ongeluk weer naast hun auto. Ze zijn voor onderzoek met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht, maar het lijkt erop dat ze met de schrik zijn vrijgekomen. Het is nog niet duidelijk hoe hun auto van de weg kon raken.