Ontdek

Kernreactor Doel 3 weer opgestart

24 april 2016 om 10:37 • Aangepast 15 oktober 2025 om 04:01

De kernreactor Doel 3 in België is zondagochtend weer opgestart, zo heeft het energiebedrijf Engie Electrabel laten weten. De centrale was afgelopen donderdag automatisch uitgeschakeld na een probleem met een testprogramma. Na de nodige aanpassingen werd de reactor zondagochtend rond vijf uur weer opgestart. De capaciteit wordt in de loop van de dag naar honderd procent opgevoerd, zei een woordvoerder.

Profielfoto van Pennings Mathijs
Geschreven door
Pennings Mathijs

Ook Doel 1 werd onlangs stilgelegd voor herstelwerkzaamheden, nadat er een probleem was ontstaan met een afsluiter van een temperatuurmeter. Na aanvullende tests bleek dat ook de zogenoemde vermogensregeling gemaakt moet worden. Doel 1 is nog zeker tot eind mei buiten gebruik.
België telt zeven kernreactoren drie in Tihange en vier in Doel, vlakbij Ossendrecht. De afgelopen tijd kampten de centrales met ouderdomskwaaltjes.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.