Ontdek

Huizen weggezakt na extreme regenval, bewoners kunnen nog niet terug

6 juni 2016 om 15:45 • Aangepast 16 september 2025 om 09:10

De eigenaren van twee door de regen verzakte huizen in Boxmeer kunnen nog altijd niet naar huis. De woningen aan de Tuinfluiter zijn na de extreme regenval donderdag onbewoonbaar verklaard. De grond onder en rondom de panden kon het water niet aan.

Profielfoto van Vorstermans Ron
Geschreven door
Vorstermans Ron

Wanneer de bewoners weer terug naar huis mogen is onduidelijk. De fundering van de huizen moet eerst worden verstevigd. Die werkzaamheden zijn nog niet begonnen. Wanneer ze klaar zijn, is ook niet duidelijk, stelt de gemeente maandag.
In de twee huizen wonen een echtpaar en twee broers. Zij worden voorlopig ondergebracht in Hotel Riche, elders in Boxmeer. De gemeente zoekt momenteel naar een andere tijdelijke vervangende woonruimte voor de bewoners.
Maatregelen na extreem weerEind donderdagmiddag trok er tot en met het begin van de avond noodweer over bepaalde delen van Brabant. Vooral Deurne en Boxmeer werden getroffen. Straten kwamen onder water te staan. Er werd zelfs opgeroepen de dorpen tijdelijk te mijden vanwege het slechte weer.
De gemeente Boxmeer zegt maandag dat alle problemen in de openbare ruimte zo snel en goed mogelijk zijn verholpen.
Er wordt gekeken hoe we ons nog beter kunnen voorbereiden op extreem weer”, aldus een woordvoerder van de gemeente Boxmeer. “Maar tegen een dubbele wolkbreuk als deze lijkt weinig tegen te zijn opgewassen.”

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.