Camping in Raamsdonk kampt met overlast door fietsende jongeren
Na het uitgaan in het weekend in Raamsdonksveer fietsen veel jongeren in groepen over het Halve Zolenpad naar huis. Tot voor kort stopten ze bij een bankje vlak bij de camping om de meegebrachte broodjes op te eten en nog een drankje te doen.
“De lege blikjes werden naar de caravans gegooid. Ook was er veel geluidsoverlast voor mijn campinggasten. Zij kwamen bij mij terecht hun beklag doen”, zegt eigenaar Hans de Bont.
Volgens de campingeigenaar is het ook een kwestie van actie en reactie. “Als een campinggast roept dat de jongeren geen herrie moeten maken, dan roept dat weer een reactie bij jongeren op.” Ook stoorde De Bont zich aan de rotzooi. “Ik wil gewoon dat mijn camping ook aan de achterkant schoon is. Ik vond het prima dat de jongeren op het bankje zaten, maar zonder geluidsoverlast en rotzooi.”
VuurwerkNa overleg met de gemeente en politie is het bankje achter de camping onlangs weggehaald. De Bont: “De overlast heeft zich nu naar de ochtenduren verplaatst. De afgelopen twee dagen is er rond zeven uur vuurwerk gegooid naar de caravans. Een van de gasten sprak over ‘zwaar vuurwerk’ en had jongeren horen roepen ‘het jammer te vinden dat een caravan niet was geraakt’.”
De campingeigenaar is de overlast beu en overweegt camera’s plaatsen. “Onze camping is drie jaar open en het loopt lekker. De overlast kost echter klanten. Het is niet duidelijk wie de overlast veroorzaakt. Via de camera’s probeer ik de daders te achterhalen.”