Brabantse hemel vol vallende sterren, ook vanavond [VIDEO]
Dit weekend is Brabant the place to be om vallende sterren te spotten. In de nacht van vrijdag op zaterdag trokken meerdere Brabanders er al op uit om naar de vallende sterren te kijken, maar ze fotograferen bleek zo makkelijk nog niet. Wie een herkansing wil, moet in de nacht van zaterdag op zondag zeker weer vanaf drie uur buiten klaarstaan.
Zo ging Eric Brouwer met de hele familie naar de Drunense Duinen om naar de sterren te kijken. “Stoeltjes mee en fotograferen maar. Wel vallende sterren gezien, maar geen op de foto helaas” schrijft hij.
Priscilla Groart maakte in Veldhoven foto’s van de mooie sterrenlucht. “Vannacht om 3 uur een poging gedaan tot het fotograferen van de vallende sterren”, schrijft ze Omroep Brabant. Dat bleek toch iets moeilijker dan verwacht.
LEES OOK: Topdrukte: 21 vallende sterren per uur aan de Brabantse hemel
HerkansingMaar niet getreurd: komende nacht is het opnieuw feest. Rond drie uur 's nachts worden 21 vallende sterren per uur verwacht. In het hele land zijn dan opklaringen mogelijk. En ook op 12 augustus wordt er een heuse meteorenregen verwacht met 72 vallende sterren per uur.
De vallende sterrenregen wordt veroorzaakt door meteoren die met hoge snelheid doordringen tot in de dampkring. Door verbranding van deze ruimtesteentjes ontstaan er lichtsporen die ook met het blote oog te zien zijn.
Maak jij de komende nachten filmpjes of foto's van de sterrenregen? Stuur ze naar ons via [email protected] .
