Strandkamer moet rolstoelers toch 'dagje aan zee' bezorgen
Binnen hoor je het geruis van de zee, je voelt het zand aan je voeten en ziet de zon langzaam opkomen. Het is druk in de strandkamer van woonzorgcentrum Zonhove. Een aantal bewoners zit met een zonneklep op te genieten van de zon.
Eindelijk naar het strandEven een dagje naar het strand gaan is er voor de meeste cliënten niet bij. Vandaar dat de bewoners nu extra genieten van de drukbezochte strandkamer.
"We hebben het strand hier naartoe gehaald", vertelt regiomanager Yvonne den Exter. Met onder meer speciale warmtelampen, een 360-graden-foto van een tropisch strand en echt zand is een ware strandervaring gecreëerd. "Het is niet alleen goed voor hun gezondheid, het gaat ons vooral om hun beleving. Je merkt dat de cliënten echt ontspannen als ze hier zijn."
Tropische bestemmingenEr zijn drie vakantiebestemmingen waaruit de bewoners kunnen kiezen; Bali, Mauritius en Miami. Bij iedere tropische bestemming hoort een unieke beleving. "Niet alleen de temperatuur is telkens anders, maar ook de exotische geur en de zonopgang veranderen mee", legt Yvonne uit.
Bewoner Dennis ligt achterover in zijn rolstoel. "Lekker luieren." Waar ie op vakantie is? "In Miami! Lekker warm, boven de 40 graden!" Zo warm is het gelukkig niet. Maar bij een temperatuur van 32 graden is het genieten geblazen in de strandkamer.