Berucht verkeersknelpunt Beekse Brug wordt aangepakt
Een van de meest beruchte verkeersknelpunten in het zuidoosten van Brabant is de Beekse Brug bij Beek en Donk. De gemeente Laarbeek gaat maatregelen nemen om de doorstroming daar te verbeteren. Vorig jaar ondertekenden nog meer dan 2000 mensen een petitie tegen de lange wachttijden voor de brug.
De brug is onderdeel van de N615 en overspant de Zuid-Willemsvaart. Het is één van de wegen die de Peel ontsluit. Daarmee is het ook één van de drukste tweebaanswegen in de regio. Omdat er veel schepen over de Zuid-Willemsvaart gaan staat de brug vaak open met veel opstoppingen tot gevolg. Vooral tijdens de spits is het aanschuiven voor de brug.
Brug op andere tijden openLaarbeek heeft nu twee maatregelen genomen om de doorstroming te bevorderen.Vanuit Beek en Donk komt een tijdelijk verbod om vanaf de Lieshoutseweg/Gemertseweg linksaf te slaan naar de Bosscheweg. En de tijden dat de brug open is worden iets aangepast zodat scheepvaart beter kan doorvaren en buslijnen er minder last van hebben.
Ondertussen gaat de gemeente Laarbeek meten of door het verbod om linksaf te slaan de druk op andere wegen in de omgeving niet te groot wordt.
De maatregelen staan niet op zichzelf. De N615 maakt deel uit van de plannen om Zuidoost Brabant beter bereikbaar te maken. Aanvankelijk waren er plannen om een ruit van snelwegen om Eindhoven aan te leggen. Dat gaat voorlopig niet door, maar er komt wel een andere oplossing.
