NAC Breda huurt Shane O'Neill en Charni Ekangamene
NAC Breda heeft zich woensdagavond versterkt met twee huurlingen. Charni Ekangamene komt op huurbasis over van het Belgische SV Zulte Waregem. Eerder op de avond werd ook al bekend dat Shane O'Neill voor de rest van het seizoen wordt gehuurd van Apollon Limassol in Cyprus.
Ekangamenen is een Belgisch-Congolese verdediger en werd gevboren in Antwerpen. Via VC Linkerover en Antwerp FC kwam hij op zijn zestiende bij Manchester United. Sinds de zomer van 2014 staat hij onder contract bij 'Essevee', zoals Zulte Waregem door de fans wordt genoemd.
Hij kwam daar slechts dertien keer in actie. Hij is namelijk al anderhalf jaar verhuurd aan OH Leuven. En nu gaat hij dus naar Breda. Technisch directeur Hans Smulders is erg te spreken over de verdediger: "Met het aantrekken van Charni halen we nog een jongen met een groot en sterk fysiek in de verdediging."
'O'Neill is een leider'De andere huurling, Shane O'Neill, komt mede dankzij de bemiddeling van Manchester City naar Breda. De 22-jarige voetballer kwam in Amerika onder meer uit voor Colorado Rapids en Portland Timbers. Vorig jaar maakte O'Neill de overstap naar Limassol. Door die club werd hij verhuurd aan het Belgische Moeskroen en het Engelse Cambridge United en nu dus aan NAC Breda.
"Shane is het type verdediger dat we zochten: lang, fysiek sterk en goed aan de bal. Hij heeft ondanks zijn jonge leeftijd al veel ervaring op het hoogste niveau en is een bewezen leider in het veld. Hij kan bovendien op beide centrale posities uit de voeten. We zijn blij dat we hem net voor het sluiten van de markt aan onze selectie kunnen toevoegen", zegt Smulders op de website van de club.
