Topdrukte bij Merwedebrug voorbij, maar nog altijd files
Het probleem uitte zich niet alleen op de A27 richting Breda, maar vooral op de A2 tussen Amsterdam en Den Bosch was sprake van topdrukte. In de file stonden veel vrachtwagens die moesten omrijden.
ZIE OOK: Een dagje Merwedebrug: chauffeur Evert rijdt geen 12, maar 68 minuten
Rond halfvijf liep de vertraging tussen Vinkeveen en Deil op tot twee uur. In het noorden en midden van het land begon vrijdagmiddag de herfstvakantie, wat voor extra drukte zorgde.
ControlesBij Gorinchem wordt nog steeds in beide richtingen gecontroleerd. Vanaf vrijdagavond negen uur tot zaterdagmorgen zeven uur wordt al het verkeer tegengehouden. Na een controle mag het lichte verkeer de brug over, het vrachtverkeer moet omrijden.
De Merwedebrug is sinds dinsdag dicht voor vrachtverkeer en bussen omdat er haarscheurtjes in de draagconstructie werden ontdekt. Voertuigen zwaarder dan 3,5 ton mogen er niet over. Ondanks het verbod en het uitdelen van boetes rijden er nog steeds vrachtwagens over de brug.