Ontdek

Dit zijn de uitslagen van de Brabantse clubs in de Jupiler League

4 november 2016 om 22:57 • Aangepast 16 september 2025 om 16:21

Alle Brabantse clubs in de Jupiler League kwamen vrijdagavond in actie. FC Oss pakte in een bewogen slotfase een punt tegen FC Emmen en NAC Breda ging onderuit bij Jong Ajax. FC Den Bosch won de derby van RKC Waalwijk en Helmond Sport versloeg Jong PSV. FC Eindhoven was te sterk voor Jong FC Utrecht.

Profielfoto van Elzendoorn Bart
Geschreven door
Elzendoorn Bart

RKC Waalwijk - FC Den Bosch (0-2)RKC Waalwijk probeerde het spel meteen te dicteren. Het grootste gevaar kwam van Voskamp, maar FC Den Bosch-doelman Heemskerk bracht redding op zijn kopbal. Zonder doelpunten gingen beide ploegen rusten.
De Bosschenaren kwamen na de thee op voorsprong door een treffer van Van der Sande. Hij kopte een bekeken voorzet van Havar bekeken in het doel. Schet gooide het duel in de slotfase in het slot, waarin een doelpunt van Voskamp ook nog werd afgekeurd.
Helmond Sport - Jong PSV (1-0)De burenruzie tussen Helmond Sport en Jong PSV kwam moeizaam op gang. Pas in de 24e minuut viel de eerste kans te noteren, maar Ten Den van Helmond Sport stuitte op de doelman van Jong PSV.
Direct na rust gebeurde al meer dan in de hele eerste helft. Braber raakte de paal namens Helmond Sport en daarna was Thomassen ook dichtbij een doelpunt. Na 50 minuten viel het doelpunt alsnog. Höcher schoot via de binnenkant van de paal binnen. Ook na de openingstreffer kreeg Helmond Sport de beste kansen.
Bij Jong PSV debuteerden Gakpo en Sadilek in het betaald voetbal. In de slotminuten bracht Kaya op schitterende wijze redding, waardoor Helmond Sport drie punten kan bijschrijven.

Jong Ajax- NAC Breda (2-1)De wedstrijd werd in een vrijwel lege ArenA afgewerkt. Dit tot groot ongenoegen van de Bredase supporters. Het kleine aantal aanwezige fans zag na vijf minuten dat Jong Ajax een strafschop wilde na hands van O'Neill in het strafschopgebied. Scheidsrechter Bax ging daar niet in mee.
Niet veel later bracht NAC-doelman Brondeel redding op een schot van Clement, die goed werd vrijgespeeld door de naar Jong Ajax teruggezette El Ghazi. Hij zette één minuut voor de thee Jong Ajax op een verdiende voorsprong.
De Ligt kopte in de 63e minuut uit een corner de tweede Amsterdamse treffer binnen. Hij moest dat doelpunt wel bekopen met een flinke hoofdwond. Dessers bracht de hoop voor NAC terug door in de 74e minuut koeltjes af te ronden. NAC drong in de slotfase nog wel aan, maar er werd niet meer gescoord.
FC Oss - FC Emmen (2-2)De thuisploeg opende sterk. Zo was Celik dreigend, nog zonder resultaat. Na 20 minuten moest doelman Deckers van FC Oss ingrijpen bij een schot van Olijve. De ploeg uit Emmen wist het net wel te vinden in de 38e minuut, toen Krohne knap raak schoot uit de draai.  
De Ossenaren waren in de 53e minuut dichtbij de gelijkmaker, maar Boere raakte de paal. De spits mocht twintig minuten voor tijd aanleggen vanaf elf meter nadat Celik was gevloerd. Boere schoot feilloos raak: 1-1. Vlak voor tijd scoorde Krohne opnieuw voor FC Emmen, maar Boere bracht de thuisploeg meteen weer op gelijke hoogte. Daar bleef het ook bij.

FC Eindhoven - Jong FC Utrecht (2-1)Via Lieder was FC Eindhoven in de beginfase dreigend. De spits kwam echter tot twee keer toe tekort om écht gevaarlijk te worden. De Eindhovenaren kwamen na 24 minuten verdiend op voorsprong. Vloet kopte raak uit een voorzet van Van den Buijs.
De gasten kwamen echter al snel brutaal terug in de wedstrijd. Van Rooijen was in de 30e minuut trefzeker. Vlak voor rust kreeg FC Eindhoven in de persoon van Lieder de ultieme mogelijkheid om weer op voorsprong te komen, maar hij kreeg de bal niet tussen de palen.  
Namens Jong FC Utrecht kopte De Lange in de tweede helft op de lat. FC Eindhoven dacht vervolgens via Vloet weer op voorsprong te komen, maar hij schoot een indirecte vrije trap, direct binnen. Niet veel later bezorgde Van de Velde de Eindhovenaren alsnog de voorsprong. FC Eindhoven kroop vijf minuten voor tijd door het oog van de naald toen Boukhari de paal raakte.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.