Willem II gaat in gezapige wedstrijd ten onder in Den Haag
Willem II heeft zichzelf een slechte dienst bewezen. De Tilburgse club verloor zaterdagavond op bezoek bij ADO Den Haag met 1-0. Door de nederlaag moet de ploeg van trainer Erwin van de Looi naar beneden kijken op de ranglijst, waar men bij een zege juist wat lucht had gekregen.
De openingsfase van het duel was vol energie, van zowel thuisploeg ADO Den Haag als Willem II. Mike Havenaar was na een paar minuten met een bal op de lat dicht bij een doelpunt, daarmee was direct het hoogtepunt van de eerste helft geweest. De twee ploegen leken wel de intentie te hebben om aan te vallen en het doel van de tegenstander onder vuur te nemen, maar in de praktijk bleven echte kansen uit.
Tien minuten na rust kwam ADO Den Haag op een voorsprong. Kostas Lamprou, die een goede wedstrijd keepte, was kansloos op een kopbal van de compleet vrijgelaten Tom Beugelsdijk: 1-0. In ruim een half uur na de openingstreffer lukt het Willem II niet om een vuist te maken en in aanmerking te komen voor de gelijkmaker. De ploeg van trainer Erwin van de Looi speelde een matige wedstrijd, net als de tegenstander.
De goal van Beugelsdijk bleek na negentig minuten de enige treffer van de wedstrijd te zijn. De nederlaag tegen ADO Den Haag is pijnlijk voor Willem II, dat na de overwinning op FC Groningen hoop had de weg naar boven ingezet te hebben.
DegradatievoetbalDe Tricolores staan na twaalf wedstrijden op tien punten. En met dat aantal moet het naar beneden kijken, als nummer vijftien zijnde. Heracles Almelo staat zestiende met negen punten, Roda JC staat met hetzelfde aantal punten zeventiende. Go Ahead Eagles staat met acht punten momenteel laatste in de Eredivisie. Heracles Almelo en Go Ahead Eagles hebben een wedstrijd minder gespeeld.
