Buurman doodgeslagen omdat hij 'achter ramp MH17 zit': tbs met dwangverpleging
Een 50-jarige man uit Schijndel heeft woensdag in hoger beroep tbs met dwangverpleging opgelegd gekregen voor het doodslaan van zijn buurman. Hij sloeg in 2014 zijn buurman met een bloembak en een blik bier net zo lang op zijn hoofd, tot de man overleed.
De rechtbank had de man in eerste instantie veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf.
In hoger beroep oordeelde het gerechtshof in Den Bosch echter dat de man vanwege zijn psychische stoornis volledig ontoerekeningsvatbaar is en hem daarom geen straf opgelegd kan worden. Het Openbaar Ministerie had in hoger beroep ook om tbs zonder celstraf gevraagd.
Wereld behoeden voor ondergangDe man verkeerde destijds in een ernstige psychose. Hij dacht dat zijn buurman achter de vliegramp met MH17 zat en dat hij de wereld alleen kon behoeden voor de ondergang door de man te doden.
In de zomer van 2014 werd in een appartementencomplex aan de Mozartstraat in Schijndel een dode man gevonden. De politie ging al snel uit van een misdrijf, maar de precieze doodsoorzaak bleef in eerste instantie onduidelijk. Een paar dagen later werd de 48-jarige verdachte opgepakt.
