Markland College in Zevenbergen schrapt schoolreisje na aanslag op kerstmarkt in Berlijn

20 december 2016 om 08:55
nl
Het Markland College in Zevenbergen heeft een studiereis naar de kerstmarkt in Aken van dinsdag afgelast. Aanleiding is de aanslag op een kerstmarkt in Berlijn, waarbij zeker twaalf doden vielen.
Profielfoto van Triki Ferenc
Geschreven door
Triki Ferenc

Zeventig leerlingen van mavo 4 zouden dinsdagochtend vertrekken richting Duitsland, maar directeur Richard Rovers neemt het zekere voor het onzekere en gelast het uitje af: ''Onze leerlingen gaan naar eenzelfde activiteit als in Berlijn. Dat maakt het gevoelig.''
'Onrust onder ouders'Volgens de directeur was er geen andere keuze mogelijk. ''De veiligheid van onze leerlingen staat voorop. Een keuze gebaseerd op angst vind ik niet goed, maar ik kan geen andere afgewogen keuze maken.''
''Er is onrust onder de ouders'', vervolgt de directeur. Op maandagavond belde hij samen met een collega de ouders van de leerlingen op. ''De kans dat dinsdag meer dan de helft van de leerlingen anders niet op komt dagen is groot.''
Geen vrijEen vrije dag zit er niet in voor de leerlingen. ''Zij sluiten aan bij hun klasgenoten waarvoor al lessen gepland stonden.'' De studiereis houden ze nog tegoed: ''Deze leerlingen krijgen een andere activiteit later in het schooljaar.''

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.