Advertentie
Al het water stroomt naar 'afvoerputje' Someren, en dat zijn ze daar zat
9 maart 2017 om 21:12 • Aangepast
16 september 2025 om 23:46
Someren wil niet langer het afvoerputje zijn. Al jaren gaat de plaats gebukt onder wateroverlast en dat probleem moet worden opgelost, vinden inwoners en boeren. Donderdag kwamen gemeenteraadsleden, het waterschap, inwoners en boeren bij elkaar in de Peelrijt om te kijken naar een oplossing.
Someren heeft altijd veel water te verwerken gekregen, maar tot 2000 was dat geen probleem. Tot het waterschap besloot om natuurgebieden, die als opvanggebied dienden, te beschermen. Afvoerwater mag niet meer naar die gebieden.
De kunstmatige afvoermogelijkheid die in gebruik werd genomen, kan al het water nauwelijks verwerken. Gevolg is dat Someren snel onder water staat bij hevige regenval.
Plan van aanpakDe partijen die donderdagmiddag bij elkaar kwamen in de Peelrijt, komen volgende maand bij elkaar met een plan van aanpak. Dat moet de eerste aanzet worden naar een structurele oplossing.
Advertentie
Advertentie
