Gefrustreerde Jelle Klaasen vreest operatie: 'Elke worp doet zeer'
Jelle Klaasen speelt sinds het WK met een polsblessure. Het zorgt ervoor dat hij maar korte tijd echt scherp is tijdens wedstrijden, tot zijn eigen frustratie. Acht weken rust is noodzakelijk, maar voor de darter is dat op dit moment geen optie. Met wat pech wacht over twee maanden een operatie.
Zijn terugkeer in de Premier League is nog geen succes. “Dat is frustrerend. Ik keek er heel erg naar uit. Ik heb net voor het WK een polsblessure opgelopen en daar heb ik nog steeds last van. In de Premier League heb ik nog niet laten zien wat ik kan, dat is echt frustrerend.”
Twee pezen in de pols van Klaasen zijn ontstoken. “Elke worp die ik maak, doet zeer. Als ik een wedstrijd gooi kan ik vier, vijf of zes legs voluit gaan en daarna merk ik dat mijn pols moe begint te worden. Dan gaat alles onder de triple zitten. Dan is het hard werken en maar hopen dat de pijlen erin gaan. Ik moet gewoon hard mijn best doen en hopen dat ik het lang vol kan houden.”
Rust of operatie
Klaasen, die donderdag James Wade als tegenstander heeft, is bij een specialist geweest en heeft al drie keer een spuit in zijn pols gehad. “Ik moet acht weken rust houden, maar dat zit er niet in. Als het binnen nu en twee tot tweeënhalve maand niet over is, gaan ze opereren. Hopelijk komt het niet zo ver.”
De herstelperiode na een operatie valt mee, maar Klaasen zit er niet op te wachten. Daarom doet hij nu soms wat rustiger aan. "Ik train helemaal niet. Als ik zondagavond thuiskom, train ik tot woensdagavond niet. Terwijl ik normaal drie tot vier uur per dag train. Dat is even wennen, maar voor mijn pols moet het wel. Als ik elke dag train, dan gaat de peesontsteking nooit over. Ik merk dat de pijn iets minder gaat worden, maar zodra ik ga trainen, doet het weer zeer.”
