Eindhovenaar mogelijk vijf jaar cel in na doden schoonmoeder
Bij de zitting bleek dat de crisisdienst van de GGZ in Tiel hem vorig jaar juli weigerde op te nemen. Een dag later stak hij zijn 58-jarige schoonmoeder dood in haar huis in het Gelderse Maasbommel. Volgens justitie was er sprake van doodslag.
Gevangen in Vught
De Eindhovenaar zou om opname hebben gesmeekt, maar hij werd met een sterkere medicatie naar huis gestuurd. Een dag later kwam hij tot zijn fatale daad. Tot aan de rechtszaak zat hij in de zwaarbeveiligde gevangenis in Vught.
De verdachte, Marco J., zei tegen de rechter dat hij graag behandeld wil worden, omdat hij het ‘vreselijk' vindt wat er is gebeurd. Het ging al een poos niet goed met de man. Hij was in de war en had steeds een tas met spullen bij zich 'voor als hij zou worden opgenomen.'
Vriendin verdachte was hoogzwanger
Zijn vriendin was hoogzwanger. Haar ouders konden de toestand niet aanzien en ze lieten het stel met hun twee jonge kinderen bij hen logeren.
Deskundigen zeiden bij de rechtbank dat de Eindhovenaar rond de tijd van de steekpartij duidelijk sterk verminderd toerekeningsvatbaar was. Hij is verslaafd en lijdt aan borderline. De kans op herhaling is groot wanneer hij niet wordt opgenomen.