Grondstoffen in loods Etten-Leur goed voor honderdduizenden xtc-pillen
De grondstoffen voor synthetische drugs die woensdagavond in een loods in Etten-Leur werden gevonden, waren voldoende om honderdduizenden xtc-pillen van te maken. Die pillen zouden een straatwaarde hebben gehad tussen de 300.000 en 600.000 euro. Toch gaan de gevonden grondstoffen dit nooit meer opleveren, want de politie nam de stoffen in beslag.
In de loods lagen citroenzuur en mierenzuur opgeslagen, grondstoffen voor xtc en speed. De huurder had geen vergunningen voor het opslaan van deze stoffen.
[tweet:https://twitter.com/MartijndeGraaf/status/882656113832996864]
Twee verdachten
De opslag kwam woensdagavond aan het licht toen de politie na tips van buren ging kijken in de loods. De vangst is één van de grootste in Nederland. Er is nog niemand opgepakt, wél zijn er twee verdachten. De huurder van de loods is een van hen.
[tweet:https://twitter.com/willemjanjo/status/882644001517690883]
"Mieren- en citroenzuur zijn in deze hoeveelheden niet vrij verkrijgbaar en kunnen ook niet zomaar worden opgeslagen", zegt politiewoordvoerder Willem-Jan Uytdehage. "Vermoedelijk is deze voorraad afkomstig van de zwarte markt. Daar heeft het een waarde van enkele tienduizenden euro’s."
