Spitsuur in vertrekhal Eindhoven Airport na mist, vliegverkeer mondjesmaat op gang
De aankomst- en vertrekhal van Eindhoven Airport zijn zaterdag verstopt geraakt door duizenden gestrande passagiers. Vrijwel alle vluchten werden omgeleid of liepen uren vertraging op door de mist op het vliegveld.
De problemen begonnen al op vrijdagavond. Toen moesten passagiers overnachten in hotels in de omgeving van de luchthaven. Hun hoop om een dag later alsnog te vertrekken, zagen ze door de dichte mist vervliegen.
Er heerste onder de passagiers veel onduidelijkheid. De medewerkers van de luchthaven probeerden zo goed goed als ze konden nieuwe informatie te delen. Dat ging onder meer door met persoonlijke tweets te reageren op vragen van passagiers.
Geannuleerd
Veel vluchten werden gedurende dag geannuleerd. In totaal stond de teller rond zeven uur in de avond op zestien vluchten die niet werden uitgevoerd. Vier vliegtuigen konden overdag opstijgen en twee toestellen konden landen in Eindhoven. Later op de avond toen de mist wat optrok kwam het vliegverkeer mondjesmaat op gang.
LEES OOK: Problemen Eindhoven Airport door mist: bussen ingezet voor gestrande reizigers
Grillig
Volgens een woordvoerder van Eindhoven Airport zal zondag worden geprobeerd om de geschrapte vluchten alsnog uit te voeren. "Maar gezien het grillige weer kunnen we daar verder geen enkele uitspraak over doen." Gestrande passagiers hebben opnieuw hotelbonnen gekregen in afwachting van hun vertrek.
Omgeleid
Een aantal vliegtuigen liep uren vertraging op en bijna dertig vluchten werden omgeleid via de vliegvelden in Weeze en Maastricht. De passagiers werden van en naar deze luchthavens vervoerd per bus. Dat leidde opnieuw tot veel vertraging.
