F16's van Volkel naar Midden-Oosten voor strijd tegen IS

2 januari 2018 om 13:31 • Aangepast 15 oktober om 11:41
nl
Zes F16's van defensie zijn woensdagochtend vanaf vliegbasis Volkel vertrokken naar Jordanië. Ze worden ingezet voor de strijd tegen IS.
Profielfoto van Marrie Meeuwsen
Geschreven door
Marrie Meeuwsen

Dinsdagochtend en vorige week vertrokken er al honderdvijftig militairen vanaf vliegbasis Eindhoven naar het Midden-Oosten. Zij zijn nodig om de gevechtsvliegtuigen te kunnen laten opereren.

Nog steeds dreiging van IS
Defensie laat weten dat ondanks IS bijna verslagen is, er nog steeds dreiging uitgaat van de terreurorganisatie. De Nederlandse militairen en jachtvliegtuigen lossen Belgische soldaten af in Jordanië.

Het is de tweede keer dat Nederland F16's inzet in de strijd tegen IS. Dat was van oktober 2014 tot juli 2016. Ze vernietigden toen opslagplaatsen en wapenfabrieken van de terroristen.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!