Overlast van vliegbasis Gilze-Rijen moet afnemen als huizen in omgeving worden aangepast
Met de aanpassingen moeten de door helikopters veroorzaakte trillingen opgelost worden. Hoe dit precies gaat gebeuren, is nog niet duidelijk. Te denken valt aan beter hang- en sluitwerk en zwaardere ramen en zwaardere houten vloeren. De kosten neemt defensie voor haar rekening.
Chinook
Sinds 2008 zijn vrijwel alle Nederlandse legerhelikopters gestationeerd op de vliegbasis in Gilze-Rijen. De overlast is sindsdien een heet hangijzer. Het aantal klachten van omwonenden verviervoudigde. Ook meldden de omwonenden dat door trillingen scheuren in hun huizen zijn ontstaan.
Vooral de grote Chinook-helikopters zorgen voor veel overlast. De helikopter veroorzaakt een speciaal laagfrequent geluid waardoor er zware trillingen ontstaan.
LEES OOK: 'Die helikopters, dat gaat de hele dag door', vrees voor meer geluidsoverlast vliegbasis Gilze-Rijen
