Agent mishandeld door man die nog gevangenisstraf open heeft staan
Bij een identiteitscontrole is een politieagent woensdagmiddag rond vijf uur mishandeld door een man die nog een gevangenisstraf open had staan. De agent raakte gewond.
Hij sprak de man op de Troelstrastraat aan omdat hij leek op een gezochte man. De Tilburger zei geen papieren bij zich te hebben, maar gaf wel een naam op. Toen de agent die naam controleerde bleek deze niet te bestaan.
De agent vroeg nog een paar keer aan de verdachte om zich te legitimeren. De man bleef de valse naam opgeven.
Gevecht
De diender besloot de man te fouilleren en zijn tas te doorzoeken. Voor zijn eigen veiligheid wilde hij de verdachte boeien. Hierop begon de verdachte zich te verzetten. Hij wilde de agent slaan en probeerde weg te komen.
Er ontstond een gevecht, daarbij raakte de agent gewond aan zijn armen. Ook de verdachte raakte lichtgewond. Uiteindelijk wist de agent hem in de boeien te slaan. Ondertussen waren er meerdere agenten op de melding van hun collega af gekomen. Zij hebben de verdachte afgevoerd.
Aangifte
Het bleek inderdaad de gezochte man te zijn die nog 24 dagen gevangenisstraf open had staan. De agent heeft aangifte van mishandeling gedaan.
