Pieter zoekt via Marktplaats naar langdurige regenbui: 'Ben het beu om mijn tuin te sproeien'
De laatste regenbui? Veel Brabanders kunnen zich al niet meer herinneren wanneer het voor laatst heeft geregend. De natuur en de meeste tuinen liggen er dan ook gortdroog bij.
Zo droog dat er al via een advertentie op Marktplaats wordt gesmeekt om een langdurige regenbui voor de voor- en achtertuin. “Met spoed en het liefst een bui van een dag of vier”, schrijft de adverteerder. “De bui mag ook tijdens enkele nachten vallen en mag zonder onweer, windstoten of hagel.” Ben jij de bezorger van deze malse bui? Dan wacht jou niets minder dan een gevulde koek.
Sproeien
Achter de advertentie gaat Pieter Klumpers uit Helmond schuil. “Ik ben het beu om elke avond de tuin te sproeien. Het kost niet alleen veel water, maar ook mijn goede humeur gaat eraan”, vertelt hij met een knipoog. De reacties stromen al binnen bij Pieter. “Iemand verwees me zelfs al naar de paus.”
LEES OOK: Ik mag mijn (moes)tuin niet veel water geven, maar hoe help ik mijn planten de droge zomer door?
Maar aan de horizon gloort een klein beetje hoop voor Pieter. Dinsdag zou er een buitje kunnen vallen, al is het volgens MeteoGroup niet meer dan een drupje. Daar moeten we het voorlopig mee doen.
