Ontdek
VIDEO

Kerstbomen in gevaar door zomerhitte? 'Goed sproeien, dan overleven ze het wel'

27 juli 2018 om 13:19 • Aangepast 21 september 2025 om 01:29

Het is heet in Brabant en dus gaan we het hebben over... kerstbomen. Want die hebben het zwaar in deze tijd. Zeker bij kerstbomenkweker Arnold Schout in Waalre. Hij is deze weken druk bezig om ervoor te zorgen dat zijn 1500 kerstbomen niet uitdrogen.

Profielfoto van Daisy Schalkens
Geschreven door
Daisy Schalkens

"Ja, het moet nu toch wel eens wat koeler en natter worden hier", vertelt Arnold al kijkend naar zijn bomen. 'Ik sproei meer dan normaal. Mijn sproeiers moet ik twee keer per dag verzetten en normaal doe je dat één keer per week of gewoon niet. En dan gaat er per uur misschien wel duizend liter doorheen.'

Korte wortels
Het feit dat kerstboomkweker Schout zoveel moet sproeien heeft te maken met zijn manier van werken. Je kunt in Waalre namelijk een kerstboom leasen. Na kerst breng je de boom terug en plant Arnold die weer terug in de volle grond. Aan de hand van een labeltje weet je dan het jaar erna welke boom van jou is.

Maar deze constructie geeft wel een probleem. "De wortels hebben wel even nodig om lang genoeg te worden en diep de grond in te gaan. Dat gaat niet in een paar maanden. Dus het is zaak om de bovenste vijftig centimeter van de grond goed nat te houden."

Niet meer dan normaal
Dat is dus hard werken voor de kerstboomkweker. Maar hij maakt zich geen grote zorgen. 'Van de leasebomen zal tien tot twintig procent het niet halen. Maar dat is normaal.'

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.