Ludo Kools won vorig jaar het NK driebanden, maar nu mag 'ie niet meedoen
In de voorrondes ging het al mis voor de 54-jarige biljarter, die in het dagelijks leven timmerman is. Hij speelde tegen een aantal pittige tegenstanders: “Ondanks goed spel waren ze gewoon net iets beter. Ik legde een prima pot op de mat, maar het was niet genoeg."
“Ik kan alleen mezelf iets aanrekenen.”
Ludo steekt de hand in eigen boezem: "Ik kan alleen mezelf iets aanrekenen." Nadat 'ie Nederlands Kampioen werd opende hij onder ander een eigen biljartzaak. "Dat vind ik super leuk om te doen. Maar uiteindelijk heeft het wel invloed op mijn spel."
In augustus werd Kools ook nog getroffen door een lichte hartinfarct. Maar volgens de nuchtere biljarter viel dat allemaal wel mee: “Ik heb er eigenlijk geen hinder van gehad en ben er zelfs gezonder uitgekomen.”
“Ik speel eigenlijk liever in de underdog-positie.”
Vorig jaar verwachtte niemand iets van Kools. Dit jaar was dat anders: “Na zo’n mega-prestatie is de druk toch ineens hoger. De meeste mensen denken dat je weer zoiets kunt neerzetten. Maar zo makkelijk is dat niet." Ludo merkte dat hij het lastiger vond om aan de hoge verwachtingen te voldoen: “Ik speel eigenlijk liever in de underdog-positie.”
Of hij na zijn mislukte kwalificatie dagenlang wakker heeft gelegen?: “Nee, dat niet. Maar natuurlijk baal ik wel dat ik er niet bij ben. Het is toch een prachtig toernooi om mee te maken.”