Eindhoven Airport heeft amper ruimte om Schipholvluchten over te nemen

16 september 2022 om 15:49 • Aangepast 19 september 2022 om 09:41
nl
Eindhoven Airport ziet nauwelijks ruimte om vluchten van Schiphol over te nemen. Die luchthaven zei vrijdag opnieuw te moeten schrappen in het aantal passagiers dat vervoerd kan worden. Beide luchthavens zijn wel in gesprek om te zien hoe Eindhoven Airport kan helpen.
Profielfoto van Liam TollProfielfoto van ANP
Geschreven door
Liam Toll & ANP

"We hebben een verzoek om te helpen al eerder gehad, maar tot nu toe is nog nooit gebruik gemaakt van ons aanbod", zegt een woordvoerster van het Eindhovense vliegveld. Afhankelijk van de dagen zijn er maximaal twee 'slots' beschikbaar waarin vluchten van Schiphol zouden passen.

Als luchtvaartmaatschappijen willen uitwijken, staan zij volgens ACNL-directeur Hugo Thomassen ook nog voor de uitdaging om genoeg personeel te vinden voor de afhandeling. Onder meer reisorganisatie TUI heeft gezegd al aan scenario's te werken voor het verplaatsen van vluchten naar andere luchthavens. Dat gebeurde afgelopen zomer ook regelmatig, toen Schiphol ook een maximumaantal reizigers instelde.

18 procent minder reizigers
Schiphol bevestigde op vrijdag dat het aantal passagiers dat elke dag vanaf de luchthaven vertrekt, met 18 procent omlaag moet. Dat duurt in ieder geval tot eind oktober. Diverse maatschappijen zijn nog in afwachting wat dat precies voor een gevolgen gaat hebben. De berekening moeten komende week bekend worden.

De vermindering kan bereikt worden door de kaartverkoop stop te zetten, vluchten samen te voegen, te verplaatsen of te annuleren. Ook daarover wordt begin volgende week meer bekend.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!