Toch 'gewoon' extra miljoenen Theater aan de Parade: 'Hebben vertrouwen'

Vandaag om 07:55 • Aangepast vandaag om 11:50
nl
Eigenlijk doet niemand het van harte, maar de Bossche gemeenteraad helpt het Theater aan de Parade wel uit de brand. Na een scherpe discussie ging een meerderheid donderdag akkoord met het voorstel om de miljoenen extra toe te kennen die het noodlijdende theater nodig heeft.
Profielfoto van Dtv Nieuws
Geschreven door

Het nieuwe theater had een 'bruisende, culturele hotspot' moeten worden, maar tot nu toe komt het politiek gezien vooral neer op een financiële teleurstelling. De nieuwbouw kostte 83 miljoen euro, terwijl er 62,7 miljoen euro begroot was. En de exploitatie was niet zoals gehoopt, waardoor het Theater aan de Parade na ruim een jaar al failliet zou kunnen gaan.

'De uitdaging ligt nu bij het Theater aan de Parade'
Daarom kwam het college met een plan om met extra miljoenen het theater overeind te houden. Wethouder Mike van der Geld wil de jaarlijkse subsidie van 3,8 miljoen euro structureel verhogen met 530.000 euro. Verder is het de bedoeling dat het theater een lening van 2,2 miljoen euro tot 2029 niet hoeft terug te betalen aan de gemeente. Bovendien wil de wethouder tot en met 2028 in totaal maximaal een miljoen euro extra investeren in het theater.

De gemeenteraad stemde hier donderdagavond mee in: van de dertig aanwezige raadsleden stemden 22 voor. "Wij willen hiermee ook zekerheid verschaffen aan het theater en al haar medewerkers", vertelde Marcel Ploegmakers van coalitiepartij CDA. "De uitdaging ligt nu bij het Theater aan de Parade. De zakelijke kant moet meer ontwikkeld worden, maar daar hebben we vertrouwen in", citeert Dtv Nieuws.

Vanuit de oppositie klonk er de nodige twijfel over de miljoenensteun. Onder meer bij Paul Kagie van oppositiepartij Leefbaar: "Dit is niet alleen een geldkwestie, de bedrijfsvoering is niet op orde", betoogde hij. "Ik heb alle reden om er aan te twijfelen dat de adviezen van adviesbureau Berenschot worden opgevolgd." Hij riep op tot een extra debat over de bedrijfsvoering.

Joep Gersjes (VOOR Den Bosch) ging wel akkoord, maar wilde wel dat het college een grens zou trekken na deze investering: “Ik wil dat er na deze steun geen cent extra meer naar het Theater aan de Parade gaat.” De wethouder reageerde daarop dat hij dit niet kan beloven: "We moeten altijd open blijven staan voor wat de toekomst brengt."

Het theater zelf gaat aan de slag om vanaf 2026 zo'n 600.000 euro per jaar te besparen op de personeelskosten, de programmering, de marketing en algemene kosten.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!