Gulle gever schenkt erfenis van 2,5 miljoen aan Tilburg University
"Daar zijn we ontzettend dankbaar voor en heel blij mee", reageert Janneke Iven namens de universiteit. "Want dit geeft ons de mogelijkheid om hele mooie en belangrijke dingen te onderzoeken. Dus dat is heel fijn."
De anonieme erflater komt uit Delden in Overijssel. Zijn of haar wens was om bij te dragen aan wetenschappelijk onderzoek en educatie.
Tilburg University gaat het legaat inzetten voor onderzoek op het gebied van sociologie en religie. Daarmee moet meer inzicht komen in de veranderende rol van het geloof in Nederland en Europa. De schenker hoopt dat mensen zo meer begrip voor elkaar krijgen als ze elkaar beter leren kennen en er meer saamhorigheid komt.
Andere universiteiten
Ook op de Vrije Universiteit wordt het geld ingezet op het gebied van religie. De Universiteit Twente gaat het legaat gebruiken voor innovatieve onderzoeksprojecten en om studenten te helpen bij hun studie.
De Universiteit van Wageningen besteedt het legaat aan de Boerderij van de Toekomst. Samen met agrarische ondernemers en maatschappelijke groepen wordt daar aan duurzame oplossingen voor de landbouw gewerkt.