Meer dan 20.000 euro aan boetes opgelegd bij grote verkeerscontrole
Een bestuurder die niet beschikte over de juiste vervoersvergunning kreeg de hoogste boete, van maar liefst 4.400 euro. Voor een vervoersvergunning die niet in de auto lag, kreeg een bestuurder een boete van 700 euro.
Gebroken remleidingen
Het niet op orde hebben van de technische staat van een voertuig loopt ook flink in de papieren. Eén voertuig was er met roest op het onderstel, gebroken remleidingen, een verroeste rembekrachtiger en versleten trekoog wel heel slecht aan toe. De bestuurder kreeg een boete van 2.150 euro en mocht niet verder rijden.
Een andere chauffeur kreeg een boete voor hetzelfde bedrag, omdat zijn voertuig scheuren in de dwarsbalken, gescheurde veerbokken en gebroken velgen had. Het voertuig werd direct naar de werkplaats gestuurd en kreeg een Wacht op Keuring-status. Dat betekent dat het voertuig pas weer de weg op mag wanneer alle mankementen zijn hersteld en het is goedgekeurd.
Telefoon gebruiken
Naast boetes voor technische gebreken werden er ook boetes voor rijgedrag uitgeschreven. Zo kreeg een chauffeur een boete van 430 euro voor het gebruik van een telefoon tijdens het rijden.
De controle werd georganiseerd door Team Verkeer Zeeland-West Brabant, in samenwerking met diverse partners, waaronder Team Transport en Milieucontrole, het RDW en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit. Het doel van deze actie was om de verkeersveiligheid te verbeteren.