Universiteitsgebouw bezet door Pro-Palestijnse actiegroep
De actiegroep startte donderdag vroeg op de avond met een aangekondigde protestmars om solidariteit op te roepen voor de Palestijnse bevolking. Tientallen demonstranten verzamelden zich met spandoeken.
Rond acht uur werd het Dante-gebouw van de universiteit bezet door een aantal actievoerders. Meubilair uit het gebouw werd voor deuren gebarricadeerd, zodat bezoekers het gebouw niet meer in konden. Rond middernacht bezetten demonstranten nog altijd het gebouw met meubilair.
Volgens een woordvoerder van de universiteit moesten activiteiten van het wetenschapsfestival Night University daarom in andere gebouwen van de universiteit worden ondergebracht. De universiteit heeft door de ordeverstoring de politie ingeschakeld.
Ontruiming
De politie is aanwezig bij het gebouw en houdt de demonstratie in de gaten. Volgens de woordvoerder zijn er zover bekend geen vernielingen aangebracht en zijn er geen demonstranten aangehouden.
De politie gaat over tot ontruiming, maar wanneer is niet duidelijk. De universiteit is twee keer eerder ontruimd, omdat demonstranten een gebouw bezet hielden.
Openheid
Volgens PST eisen de actievoerders dat Tilburg University openheid geeft over haar samenwerkingen met Israëlische universiteiten en alle institutionele banden verbreekt die volgens hen bijdragen aan onderdrukking en geweld in Palestina.
Tilburg University kondigde een week geleden aan tijdelijk te stoppen met de samenwerking met twee Israëlische universiteiten.