Wonen op grote hoogte met adembenemend uitzicht over de halve provincie
“Hoe hoger je komt des te fraaier is het uitzicht”, zegt Stefan van Rijckevorsel. Hij is makelaar bij Van den Bosch makelaars met een vestiging in Tilburg en in Dongen. “De lift gaat met een snelheid van een seconde per verdieping omhoog. Eenmaal boven kun je tot in de verre omgeving kijken. In het appartement op de 46e verdieping kijk je vanuit de slaapkamer uit op het groene gebied tussen Tilburg en Breda. Vanuit de woonkamer en keuken, waar je het grootste deel van de dag bent, heb je uitzicht op het bruisende leven in de stad. Bij helder weer zie je zelfs Eindhoven en Den Bosch liggen.”
De 46e verdieping is de op een na hoogste verdieping van het gebouw. Het appartement is volgens de makelaar echt iets bijzonders. “Verspreid over een woonoppervlakte van 307 vierkante meter liggen vier grote kamers, twee badkamers, een keuken en een flinke living. Het is een gigantische oppervlakte. Het appartement op de 46e verdieping heeft van onder tot boven glaspuien waardoor het uitzicht nóg beter tot zijn recht komt.”
Nieuwe bewoners hoeven bij thuiskomst niet lang te zoeken naar een parkeerplaats. In de parkeergarage van het appartement zijn alvast twee eigen parkeerplaatsen gereserveerd.
De Westpoint Tower is in 2004 opgeleverd. Volgens de makelaar dateert de afwerking van de keuken, kamer en kasten van die periode. “Potentiële kopers houden er al rekening mee dat het appartement toe is aan een modernere uitstraling. Na een kleine twintig jaar is dat niet uitzonderlijk. Nieuwe bewoners kunnen er, als ze dat willen, hun eigen modernere smaak op loslaten en er hún thuis van maken.”
De makelaar heeft over belangstelling voor het appartement met een vraagprijs van 835.000 euro niet te klagen. “We hebben al een aantal bezichtigingen gehad. Onder de geïnteresseerden zijn mensen die nu in een groot huis wonen, maar op zoek zijn naar een kleiner huis met minder onderhoud. Ook jongere stellen tonen interesse. Die willen graag dichter bij het centrum wonen. Onze verkoper wacht de ontwikkelingen op de huizenmarkt nog even af.”
Bij de bouw van Westpoint Tower is al rekening gehouden met de toekomst. “Het gebouw is, zoals dat geldt voor veel Tilburgse wijken, aangesloten op de stadsverwarming. Daarbij wordt gebruikgemaakt van de restwarmte van de energiemaatschappij.”
Het water komt daarbij op een temperatuur van honderdtwintig graden binnen in de ‘machinekamer’ van Westpoint Tower. Via de warmtewisselaars wordt het water voldoende heet gehouden voor de badkamer en de keuken. Door het transport wordt de temperatuur naar tachtig á negentig graden verlaagd. Om het warm water in de toren omhoog te krijgen, worden pompen gebruikt die het water voor de hoogste verdiepingen met vijftien bar omhoog spuiten.
Bijzonder Brabants Koophuis
In Bijzonder Brabants Koophuis delen we elke vrijdag een bijzonder huis dat in onze provincie te koop staat. Dat hoeft niet alleen het grootste, kleinste, oudste of duurste koophuis te zijn, maar het kan ook gaan om een woning met een bijzonder verhaal of een aparte inrichting.
Staat jouw bijzondere huis te koop of heb je tips voor ons? Mail naar [email protected].
Bekijk hier alle Bijzondere Brabantse Koophuizen.