Van sterrenzaak naar pretpark: Teun brengt haute cuisine naar de Efteling

woensdag om 10:00 • Aangepast woensdag om 11:34
nl
Wie denkt aan een hapje eten na een dag vol achtbanen, sprookjes en kilometers slenteren, denkt wellicht aan een goede zak friet. Een vette snack uit de muur. Of - doe eens gek - een hamburger. Niet direct de grootste culinaire hoogstandjes, maar dáár hoopt de Efteling vanaf 1 augustus verandering in te brengen. In restaurant Mystique kunnen gasten hun pretparkbezoek dan afsluiten met een heus diner op sterrenniveau. "We gaan hier alleen met de best mogelijke producten werken."
Profielfoto van Sven de Laet
Geschreven door

Het zal even wennen zijn voor Teun van Berlo. De 27-jarige chefkok uit Beek en Donk bouwde de afgelopen jaren een indrukwekkend cv op in de culinaire wereld. Zo werkte hij in de keukens van prestigieuze sterrenzaken als De Lindehof in Nuenen, Cuchara in het Belgische Lommel (beide twee sterren) en Zarzo in Eindhoven (één ster). En dan hebben we het nog niet gehad over de hoofdprijzen die hij binnensleepte bij de Young Chef Awards en het Grand concours Bollinger.

En nu? Nu werkt hij sinds 1 april fulltime in de Efteling. Nog niet achter het fornuis overigens, want zijn werkplek - één van de twee restaurants in het Efteling Grand Hotel - wordt op dit moment nog volop gebouwd. "Ik zit vooral achter de laptop. Bijvoorbeeld om het menu uit te werken. Ook leuk, maar ik ben toch vooral gemaakt om in de keuken te staan."

"Een timmerman wil ook geen Ikea-kast in elkaar zetten."

Daar was 'ie jaren geleden al achter trouwens. "Ik zat eerst op het vwo en was een slimme jongen. Maar op een gegeven moment heb ik de overstap naar het vmbo gemaakt, omdat ik toch al wist dat ik uiteindelijk kok wilde worden." En niet zomaar een kok, trouwens. Vanaf moment één was duidelijk dat de toekomst van Teun ligt in 'het hogere segment', zoals hij het noemt. "Ik vergelijk het met een timmerman. Die wil toch ook geen IKEA-kast in elkaar zetten? Zo hoop ik ook met de allermooiste producten te werken. En met een team dat oog heeft voor elk detail."

Zo moet het restaurant er straks uit komen te zien (foto: De Efteling).
Zo moet het restaurant er straks uit komen te zien (foto: De Efteling).

Dan over Mystique. Want wat kunnen de gasten verwachten als ze straks plaatsnemen in het chique restaurant? "Het moet een magische avond worden, waarbij niets is wat het lijkt", vertelt Teun, nu al hoorbaar glunderend bij het vooruitzicht. "Denk aan een bloem op tafel, die later plots eetbaar blijkt. Of het aansteken van een kaars, die eigenlijk gemaakt is van boter voor op je broodje." Een totaalbeleving dus. En dat allemaal voor een prijs van pak 'm beet 65 (3 gangen) tot 80 euro (4 gangen), plus nog een aantal amuses en tussengerechtjes. Ook interessant: het restaurant is straks voor iedereen te reserveren, óók als je geen bezoekje aan het park hebt gebracht.

"Mensen moeten denken: wauw, wat heb ik nu meegemaakt?"

Met 'iedereen' mikt het park ook daadwerkelijk op bijna álle gasten. Vanaf 9 jaar zijn ook de jonkies welkom. Teun: "Dat wordt misschien wel de grootste uitdaging. Eerlijk is eerlijk: kinderen vinden simpele gerechten vaak nou eenmaal lekkerder, dus het moet toegankelijk zijn." Maar kipnuggets op de kaart van een exclusief restaurant? "Nee, dat gaan we niet doen, haha. We koken straks vooral met seizoensproducten van lokale boeren. Als zij in augustus een kist koolrabi's kunnen leveren, maken wij daar een mooi gerecht van. Zo zal het menu dus ook flink rouleren."

Voordat het restaurant op 1 augustus de deuren opent, is er trouwens nog een grote opgave: "Het werven van personeel." Want hoe staat dat ervoor, met nog een kleine twee maanden te gaan? "We zijn altijd positief gestemd, maar het kan beter", geeft Teun toe. "We kunnen nog allerlei mensen gebruiken. Van koks tot bediening. Het belangrijkste is dat je een stapje extra wil zetten. Verder valt er heel veel te leren."

Tot slot: hebben we over een jaar een nieuw sterrenrestaurant in Brabant? Voorzichtig lachend: "Dat is geen doel. Voor ons is het hoogst haalbare dat mensen naar buiten lopen en denken: wauw, wat ik nu heb meegemaakt?"

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!