Mona Keijzer wil op deze vier plekken haast maken met woningbouw
De aanpak moet zorgen voor de bouw van in totaal minimaal 100.000 extra woningen in 24 aangewezen gebieden door heel Nederland. In Noord-Brabant gaat het om de locaties 't Zoet (Breda), Fellenoord (Eindhoven), De Groote Wielen (Den Bosch/Rosmalen) en Oostflank SRBT (Tilburg/Oisterwijk).
Moeizaam
Het bouwen van nieuwe woonwijken verloopt in Nederland vaak moeizaam om allerlei redenen. Bouwers en projectontwikkelaars vinden dat de aanvraag van gemeentelijke vergunningen veel te lang duurt. Projectontwikkelaars trekken zich soms terug uit geplande projecten omdat ze bang zijn voor te veel geldverlies. Ook kunnen bewoners in de buurt een project lange tijd vertragen door bezwaar te maken uit angst voor overlast of het verdwijnen van een groengebied.
Sneller besluiten nemen
'Hoe kan het wel?', is volgens Mona Keijzer de vraag die vaker gesteld moet worden. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de demissionair minister dat ze dit jaar in Nederland minstens vijf grote 'doorbraken' voor elkaar wil krijgen. Wat er precies gaat gebeuren, verschilt per plek. Het komt erop neer dat gemeenten, woningcorporaties en bouwbedrijven intensiever moeten gaan samenwerken en zo sneller besluiten nemen.