Kans op hittegolf neemt toe: tropische temperaturen op komst
"Het was weer even wennen donderdag, want er viel zowaar regen op Brabantse bodem. Ook vrijdagochtend kan er nog wat regen in de provincie vallen", zegt Klaassen in Omroep Brabant-radioprogramma Afslag Zuid.
“Maar morgen halen we uiteindelijk temperaturen van tussen de 23 en 25 graden. In de loop van de dag is er genoeg ruimte voor de zon.”
'Zekere dertigers'
En daarmee kan vrijdag wel eens een belangrijke dag voor het weerbeeld worden. Voor een hittegolf moet er namelijk sprake zijn van vijf zomerse dagen van 25 graden of meer op rij, waarvan de temperatuur op drie dagen boven de 30 graden moet uitkomen.
Maar is dat ook het geval? Nou, het gaat inderdaad tropisch warm worden de komende dagen, zegt Klaassen. “Zaterdag moet je nog denken aan zo’n 25 graden op de meeste plaatsen. Zondag kan de temperatuur oplopen naar 27 tot 30 graden”, legt hij uit.
Maar maandag en dinsdag zijn volgens Klaassen ‘de zekere dertigers’. Die dagen worden tropische temperaturen gehaald en zijn dus erg belangrijk voor een hittegolf.
Maar als het vrijdag niet lukt om 25 graden te worden, is de woensdag erg belangrijk om een hittegolf te hebben, legt Klaassen uit. "Het is duidelijk dat de hitte verdreven gaat worden. Dat gaat ergens dinsdag en woensdag gebeuren. Het gaat er dus om spannen", besluit de meteoroloog.
Kansen nemen toe
Afgelopen weekend was er ook kans op een hittegolf, maar toen werden de benodigde tropische temperaturen niet gehaald.
Wel was toen al duidelijk dat de kansen op hittegolven in de provincie later groot zouden blijven door het warme weer en de aanhoudende droogte.