Grote drukte bij rouwstoet voor doodgeschoten Joeweela
Tientallen mensen lopen vrijdagochtend mee in een rouwstoet om de 39-jarige Joeweela uit Eindhoven te herdenken. De vrouw werd op 15 juli doodgeschoten door haar ex-man, die enkele uren daarna een eind aan zijn leven maakte. De rouwstoet is in het Limburgse Amstenrade, omdat ze daar opgroeide in een woonwagenkamp. Joeweela wordt vrijdagmiddag begraven in een familiegraf in Helmond.
De rouwstoet vertrok rond tien uur vanaf het uitvaartcentrum. Het merendeel van de mensen is in het zwart gekleed. Naast directe familieleden lopen ook vrienden, kennissen en dorpsgenoten in de stoet mee.
In de plaatselijke Onze-Lieve-Vrouw Onbevlekt Ontvangen-kerk wordt vervolgens een heilige mis aan de vrouw opgedragen. Veel mensen hebben zich daar verzameld om Joeweela een laatste eer te bewijzen, zo meldt L1. Meer dan honderd mensen wonen de dienst in de parochiekerk bij.
Het is alles waar haar familie en nabestaanden op hadden gehoopt, en wat ze nog voor haar konden doen. "Wij doen er alles aan om haar de mooiste uitvaart ooit te geven", vertelde haar oom Heino eerder al.
Na de uitvaart zal Joeweela naar Helmond worden gebracht, waar ze zal worden bijgezet in een familiegraf.
Doodgeschoten in Gouda
Joeweela verbleef afgelopen maanden in verschillende blijf-van-mijn-lijfhuizen. Het laatste huis waar ze zat, was in Gouda. Op 15 juli werd ze in die stad op klaarlichte dag doodgeschoten, voor de ogen van haar kinderen van zes en zeven jaar oud. De vermoedelijke schutter is haar ex-man en vader van de kinderen, Driekus K. (53) uit Eindhoven.
Begin juni deed de vrouw nog aangifte tegen haar ex. De man werd vervolgens twee weken vastgehouden vanwege vuurwapenbezit. Volgens de rechtbank waren er onvoldoende verdenkingen om hem langer voor mishandeling vast te houden.
