Vechtsporter Reinier de Ridder na nieuwe zege dicht bij titelgevecht in UFC
Whittaker was de betere bokser in de octagon, De Ridder probeerde zijn tegenstander in een grondgevecht te slopen. "Ik had gehoopt dat ik hem al in de eerste ronde zou verslaan", zei de oud-judoka vlak na zijn zege. "Hij was zo sterk. Het was niet makkelijk voor me. Maar na deze zege wil ik nu meer."
Kampioensgordel
De Ridder tekende tien maanden geleden bij de UFC. Vervolgens won hij overtuigend van Gerald Meerschaert, Kevin Holland en de talentvolle Bo Nickal. De Bredanaar hoopt na zijn zege op Whittaker op een gevecht om de titel in de klasse tot 84 kilogram. Op 16 augustus vechten kampioen Dricus du Plessis uit Zuid-Afrika en de Rus Khamzat Chimaev om de kampioensgordel in het middengewicht. De Ridder hoopt dat hij de winnaar van dit duel mag uitdagen. Dat gevecht zou zomaar eens plaats kunnen vinden in het Witte Huis, want de Amerikaanse president Donald Trump is een groot fan van de UFC.
De Ridder vocht voor het eerst een hoofdpartij tijdens een gala van de UFC. De tweevoudig winnaar van een zilveren plak op het EK Braziliaans Jiu Jitsu woont inmiddels met zijn gezin in Florida, waar hij in de sportschool van Henri Hooft met veel topvechters kan sparren.
'Wat een jaar heb ik achter de rug'
"Whittaker is de taaiste klootzak die ik ooit heb getroffen", zei hij met een pleister boven zijn linkeroog voor de camera van Eurosport. "Ik heb echt tijd nodig om alles te verwerken. Ik ben moe en wil op het strand liggen en met mijn kinderen spelen. Wat een jaar heb ik achter de rug. Echt bizar."