VIDEO

Verdachte damp uit container, acht huizen ontruimd

Gisteren om 12:42 • Aangepast gisteren om 19:45
nl
Acht huizen rond de milieustraat aan de Smederijstraat in Baarle-Nassau zijn donderdagmiddag even ontruimd geweest. Dit na een chemische reactie in een container aan het begin van de middag. Rond zes uur was het gevaar geweken en mochten de bewoners weer terug naar hun huizen.
Profielfoto van Storm Roubroeks
Geschreven door

Medewerkers van de milieustraat zagen aan het begin van de middag een oranje wolk uit een zogenoemde ASP-container komen en schakelden toen de hulpdiensten in. ASP-containers worden gebruikt om stoffen veilig op te slaan en te vervoeren.

'Ernstig'
Een medewerker van de milieustraat noemde de situatie aan het begin van de middag 'vrij ernstig', omdat het om een ASP-container ging: "Die mag niet worden opengemaakt door ons. Wij weten ook niet wat erin zit." De milieustraat ligt zowel op Nederlands als Belgisch grondgebied, maar de bewuste container staat in de Belgische gemeente Baarle-Hertog.

Om wat voor stof het ging, is volgens Gert Bax van Hulpverleningszone Taxandria moeilijk te zeggen. "In de container worden allerlei stoffen opgevangen waardoor het een grote cocktail is. Waarschijnlijk is een vat gaan lukken, waardoor er een chemische reactie ontstond", legt de brandweerman uit.

Ontruiming
De medewerkers hebben de container direct afgesloten en dat was volgens Bax een goede zet. De brandweer zette vervolgens een gebied van honderd meter rond de milieustraat af en ging rond vijf uur over tot ontruiming van de huizen. Toen brandweerlieden de container daarna openden, was er geen sprake meer van een chemische reactie. Het gevaar bleek geweken en de container kon worden weggehaald.

De brandweer kwam in eerste instantie met drie wagens op de melding af, maar aan het einde van de middag stonden er zo'n dertig wagens van de brandweer uit Nederland en België, de politie en de Belgische Civiele Bescherming, die in actie komen bij crisissituaties.

Foto: Tom van der Put / Persbureau Heitink
Foto: Tom van der Put / Persbureau Heitink
Foto: Jeroen Stuve / Persbureau Heitink
Foto: Jeroen Stuve / Persbureau Heitink
Foto: Jeroen Stuve / Persbureau Heitink
Foto: Jeroen Stuve / Persbureau Heitink
Foto: Jeroen Stuve / Persbureau Heitink
Foto: Jeroen Stuve / Persbureau Heitink

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!