RKC Waalwijk onderuit tegen Heracles
De equipe van Ruud Brood slaagde er daardoor niet in om de financiële malaise bij de club te maskeren met een sportief succes.
Bas Dost bracht de bezoekers uit Almelo na een kwartier aan de leiding, waarna RKC tevergeefs zocht naar een gaatje in de defensie van doelman Pieckenhagen. Tot overmaat van ramp kreeg Benjamin De Ceulaer een kwartier voor tijd zijn tweede gele kaart.
RKC bleef door de nederlaag hekkensluiter in de eredivisie met drie punten uit tien duels. De achterstand op nummer zeventien en streekgenoot Willem II bedraagt vier punten.
"De eerste helft was heel slecht", vond Brood. "Hoe precair de situatie bij de club ook is, er moet agressief aan de wedstrijd worden begonnen. Je ding doen, keihard gaan. Dat was niet het geval. Daardoor kwamen we voor de rust verdiend op achterstand te staan."
RKC was na rust wel agressiever. Brood: "We konden gelijk komen met die geweldige kans voor Fred Benson. Verder speelden we te slordig in de eindfase van de aanvallen. Bij elkaar was het niet overtuigend genoeg."