Defensie brengt zware vliegtuigbom tot ontploffing op vliegbasis Eindhoven
De bom, een flinke 500 ponder uit de Tweede Wereldoorlog, werd deze week gevonden tijdens bodemonderzoek bij de vliegbasis. Om chaos in het vliegverkeer te voorkomen, werd het explosief ’s nachts tot ontploffing gebracht. Uit eerder onderzoek blijkt dat er zo’n 37 'verdachte voorwerpen' in de grond onder de vliegbasis zouden liggen.
Het bodemonderzoek, waarbij al meerdere resten uit de Tweede Wereldoorlog zijn gevonden, duurt nog tot 17 oktober. Het vliegveld wordt grondig doorzocht vanwege de nieuwe uitbreiding.
Platgebombardeerd
In het verleden is vliegbasis Eindhoven vaak getroffen door bombardementen. Zo werd het vliegveld een week na D-Day door de Amerikanen bestookt met maar liefst tachtigduizend kilo aan bommen. Na de oorlog bleven er meer dan duizend kraters over op de plek waar nu de vliegbasis en het vliegveld liggen.
Renovatie
De renovatie van de start- en landingsbaan op Luchthaven Eindhoven begint in februari 2027. De baan wordt volledig vernieuwd, het vliegveld krijgt nieuwe verlichting en er komt een systeem waardoor vliegtuigen beter kunnen landen bij dichte mist.
Dankzij de eerdere bodemruiming kunnen deze werkzaamheden waarschijnlijk van start gaan zonder explosieve verrassingen.