Advertentie
Historische vondst in Peel mogelijk herdacht
26 oktober 2009 om 17:34
De vondst van een Romeinse gouden helm in de Peel wordt volgend jaar mogelijk herdacht. Op 17 juni 2010 is het honderd jaar geleden dat turfstekers in Helenaveen onder meer die helm van een Romeinse soldaat vonden.
Het is een van de meest spraakmakende vondsten in de geschiedenis van de Nederlandse archeologie. De Venlose stadsarcheoloog Maarten Dolmans heeft het initiatief genomen om deze mijlpaal volgend jaar te gaan vieren.
Onder meer het Rijksmuseum voor Oudheden in Leiden, waar de helm te bezichtigen is en het Limburgs Museum in Venlo willen hieraan meedoen. De Meijelse turfsteker Gebbels Smolenaers nam de gouden helm mee naar huis en verkocht die later aan het rijksmuseum in Leiden.
Er zijn ook plannen voor een documentaire en een historische dag die in het teken staan van de ontdekking van de gouden helm in 1910.
Advertentie
Advertentie