Ontdek

Fiep Westendorpprijs naar twee Brabantse illustratrices

28 oktober 2009 om 10:20 • Aangepast 6 oktober 2025 om 16:55

Twee illustratrices uit Brabant krijgen de Fiep Westendorpprijs 2010-2011. Het gaat om Maaike Verwijs uit Breda en de uit Veghel afkomstige Anne van den Berg. Deze stimuleringsprijzen waren een uitdrukkelijke wens van illustratrice Fiep Westendorp, die leefde van 1916 tot 2004. Ze maakte onder meer tekeningen voor de boeken van Annie M.G. Schmidt. De prijzen zijn bedoeld om jonge illustratoren in staat te stellen zich verder te ontwikkelen.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Oud-staatssecretaris Hedy d'Ancona reikt de prijzen van elk 20.000 euro op 13 november uit in Amsterdam. Ze worden eens in de drie jaren toegekend.

Maaike Verwijs (23) gaat een pop-up boek maken met haar zeer karakteristieke en drukke tekeningen. Ook zou ze graag willen experimenteren met het genre van de graphic novel, stripverhalen in boekvorm. Haar werk leent zich hier goed voor, zo meldt het bestuur van de Fiep Westendorp Foundation. Meer informatie is te vinden op www.maaikeverwijs.com.

De 25-jarige Anne van den Berg is bezig met het boekje 'Kleine Tietjes zijn Lief'. Met dit en andere boekjes wil ze jonge vrouwen en meisjes stimuleren om anders tegen hun lichaam of sociale leven aan te kijken. Ze wil zo goed mogelijk illustreren wat er in mensen omgaat en vindt dat illustreren altijd een doel moet dienen. Haar website is te vinden op www.annevdberg.nl.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.