Petitie voor bushalte bij verzorgingshuis
De huurdersvereniging van verzorgingshuis Mariaoord in Rosmalen biedt provinciebestuurder Lily Jacobs een petitie aan. De leden willen bij Mariaoord een bushalte voor lijn 90 tussen Den Bosch en Grave.
Die komt er niet omdat er al een halte komt op 500 meter van Mariaoord. Een halte dichter bij het verzorgingstehuis zou tot extra reistijd leiden. Hierdoor dreigt de lijn de aansluitingen naar Nijmegen, Utrecht en Eindhoven te missen. Ook kost de halte 50.000 euro per jaar extra.
Verder is de huurdersvereniging niet tevreden over de service van de buurtbus. De provincie zegt daarvan niet op de hoogte te zijn. De actievoerders balen er ook van dat de buurtbus na zeven uur 's avonds en in het weekend niet rijdt.
De provincie laat via de gemeente Den Bosch nog weten dat de nieuwe maatregelen voor de halte bij Mariaoord zullen worden geëvalueerd om te bekijken of zij meer maatregelen in de toekomst mogelijk acht. Burgemeester en wethouders van de gemeente Den Bosch schrijven dit in een raadsinformatiebrief. Ze reageren op een motie van SP en Leefbaar Rosmalen.
