Ontdek

Schooldirecteur Oisterwijk over familiedrama

27 november 2009 om 18:48 • Aangepast 6 oktober 2025 om 13:48

De familie Hoogendoorn stond op openbare basisschool De Wingerd in Oisterwijk bekend als een betrokken gezin. "Een heel gewoon en gelukkig leuk gezin. Met twee hele leuke kinderen en twee hele betrokken ouders. Dit heeft niemand zien aankomen." Dat zei schooldirecteur Hanneke Klerks vrijdagavond tegen Omroep Brabant Radio.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De school heeft een speciale herdenkingshoek ingericht waar kinderen hun medeleven kunnen betuigen. In die hoek staan op verzoek van de moeder foto's van zowel Emiel als van zijn vader. Volgens Klerks mist de school zowel de leerling als zijn vader die heel erg betrokken was bij de school.

Bij de school komen nog steeds reacties binnen op het familiedrama in Oisterwijk. Woensdag vond de politie de dode lichamen van de zevenjarige Emiel Hoogendoorn en zijn vader die zelfmoord had gepleegd. De politie gaat uit van een familiedrama. Emiel en zijn jongere broertje Niels zaten op de Wingerd. De school werd direct na het nieuws over het familiedrama ingericht als ontmoetingsplek voor de buurt.

Volgens de directeur is iedereen nog steeds heel erg geschokt. "Er is heel veel verdriet in de wijk, op school, bij ouders, bij de leerlingen en de leerkrachten. Niemand begrijpt wat er gebeurd is."

Klerks werd 's middags ingelicht door de gemeente Oisterwijk en besloot meteen de schooldeuren open te stellen om buurtbewoners en kinderen op te vangen. "Er is heel erg veel gebruik van gemaakt. Dat is prima dat dat kan. Dat hoort ook zo."

De volgende dag zijn de kinderen in de klas opgevangen. Daar was crisishulp aanwezig. Ook ouders konden gebruik maken van slachtofferhulp. Zo lang als het nodig is blijft de hulpverlening actief op school. De politie doet nog steeds onderzoek naar de ware toedracht van het familiedrama in Oisterwijk.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.