Advertentie
Antikraakbedrijven voor de rechter
11 december 2009 om 15:24 • Aangepast
6 oktober 2025 om 12:30
De Bredase vereniging Eerlijk Beheer start een rechtszaak tegen antikraakbedrijven. Dat maakte voorzitter Michel Spekkers vrijdag bekend.
Eerlijk Beheer probeert leegstand, woningnood en verpaupering tegen te gaan. De vereniging neemt het de bedrijven kwalijk dat ze zouden werken met belachelijke contracten en is een meldpunt gestart voor klachten over deze bedrijven. Volgens Eerlijk Beheer werken de bedrijven met contracten die diverse rechten van de mens en de Nederlandse grondwet schaden.
Daarnaast wil Spekkers eigenaren van panden die werken met anti-kraakbedrijven helpen met overstappen naar kraakvriendelijkere bedrijven. De verwachting van Spekkers is dat de aanklacht het eerste kwartaal van 2010 bij de rechter ligt.
Advertentie
Advertentie
