Advertentie
NVM: huizenprijzen Brabant zullen dalen
14 januari 2010 om 14:10 • Aangepast
6 oktober 2025 om 09:52
De Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) verwacht dat de gemiddelde huizenprijs in Brabant dit jaar met twee procent zal dalen. Dat blijkt uit cijfers die de NVM donderdag heeft gepubliceerd.
In het laatste kwartaal van vorig jaar zijn de huizenprijzen in de omgeving Breda met 3,2 procent gestegen. In Den Bosch daalden de prijzen met 1,7 procent en in Eindhoven met 4 procent. Alleen in Almere daalden de prijzen nog meer dan in Eindhoven.
Volgens de NVM is de koper momenteel de baas op de markt. Kopers blijven lang rondkijken en aftasten en veel verkopers kunnen daar maar moeilijk aan wennen. Ze hopen binnenkort weer meer voor hun huis te kunnen krijgen en blijven daarom lang vasthouden aan de vraagprijs. Volgens de NVM is het niet realistisch om te verwachten dat de prijzen binnenkort weer op het oude nivieau terug zijn. Een huis stond vorig jaar in Nederland gemiddeld 213 dagen te koop.
Advertentie
Advertentie
