Advertentie
Proef A58: asfalteren bij kou
19 februari 2010 om 12:34 • Aangepast
6 oktober 2025 om 07:11
Rijkswaterstaat is vrijdag in Breda een proef begonnen met asfalteren bij lage temperaturen. Op vrijdagavond werd op een proefstrook van de snelweg A58 bij knooppunt Sint Annabosch de eerste asfaltlaag volgens een nieuwe methode aangelegd.
De proef moet uitwijzen of er bij hevige vorst gaten in het wegdek blijvend gerepareerd kunnen worden. Tot nu toe repareert Rijkswaterstaat tijdens de vorst gaten tijdelijk omdat de kwaliteit van het asfalt niet goed genoeg is. Dat betekent dat de weg pas definitief gemaakt kan worden als de temperatuur stijgt.
Als de proef op de A58 slaagt, hoopt Rijkswaterstaat dat wegen voortaan tijdens de vorstperiode sneller gerepareerd worden. De proef gaat een paar maanden duren.
Advertentie
Advertentie
