Buurthuis Oosterhout dicht na overlast Marokkaanse jongeren

4 maart 2010 om 18:58
nl
Wijkhuis de Bunthoef in Oosterhout is de komende vier avonden en zaterdag en zondag overdag dicht. Burgemeester Stefan Huisman heeft dat in overleg met politie en justitie besloten vanwege aanhoudende overlast door een groep Marokkaanse jongeren.
Geschreven door

De maatregel wordt genomen om de veiligheid voor de vrijwilligers en bezoekers te waarborgen. Woensdagmiddag was het opnieuw onrustig rond het wijkhuis. De politie hield drie mannen aan.


Eerder deze week werden vier personen opgepakt vanwege de handel in hard- en softdrugs. De politie heeft signalen dat het de komende dagen rond de Bunthoef opnieuw uit de hand kan lopen. Volgens burgemeester Stefan Huisman wordt rekening gehouden met rellen en vernielingen. "De veiligheid van de medewerkers van het buurthuis staat voorop." Volgens de burgemeester zijn de problemen te groot om die met een extra biker of motoragent van de politie af te doen.


Volgens Huisman valt het niet mee om vat te krijgen op de groep van enkele tientallen jongeren. Via een jeugdwerker veiligheid van Marokkaanse afkomst is er wel contact met de jongeren. Arresteren van jongeren is vaak geen mogelijkheid omdat er vaak geen aangifte wordt gedaan. Volgens de burgemeester is er op korte termijn "geen oplossing in zicht".

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.