Herrie HSL-traject vanaf juni minder

9 maart 2010 om 18:12
nl
Omwonenden van het traject van de HSL-Zuid zullen vanaf juni merken dat de treinen op het spoor stiller zijn. Dat schrijft demissionair minister Camiel Eurlings van Verkeer dinsdag in een brief aan de Tweede Kamer.
Geschreven door

Op het traject wordt momenteel gereden met treinen die niet speciaal bedoeld zijn voor de snelle spoorverbinding. Onderzoek wijst uit dat het tijdelijke materieel lawaaiiger is dan de treinen die er uiteindelijk zullen gaan rijden. Wat de klagers langs de spoorlijn ook parten speelt, is dat de geluidsschermen zijn gebouwd met het oog op het geluid dat de nieuwe treinen gaan maken. De tijdelijke treinen maken een ander soort geluid en de schermen hebben daar geen afdoende antwoord op.

Om te voorkomen dat dit jaar de geluidwaarden uit het tracébesluit worden overschreden, laat de bewindsman het tijdelijke materieel aanpassen. "De huidige planning geeft aan dat, onafhankelijk van de gekozen oplossing, de eerste omgebouwde rijtuigen vanaf begin juni merkbaar stiller zullen zijn ingezet en de geluidshinder dus zal afnemen", schrijft hij.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.