'Ik speel alleen met mijn eigen merk'
Judith Meulendijks uit Helmond zet haar juridische strijd tegen de badmintonbond voort. Meulendijks legt zich niet neer bij de uitspraak van de rechter, die vorige week bepaalde dat zij bij wedstrijden onder de vlag van de bond verplicht moeten spelen met het materiaal van Yonex, de sponsor van de bond.
Ook de badmintonners Dicky Palyama en Eric Pang zijn in een juridisch gevecht verwikkeld met de badmintonbond. Het trio start een bodemprocedure om hun gelijk te halen, zei woensdag hun advocaat Homme ten Have.
Meulendijks, Palyama en Pang willen de vrijheid hebben om met hun eigen merk te spelen en vinden dat hun belang in de kwestie is ondergesneeuwd. De rechter concludeerde dat het algemeen belang van de bond zwaarder weegt. De badmintonbond sloot eind vorig jaar een lucratieve zevenjarige verbintenis met Yonex met een waarde van 3 tot 3,5 miljoen euro. Met dit contract loste de bond de financiële problemen op en kreeg voldoende middelen om het topsportbeleid tot de Olympische Spelen van 2012 uit te voeren.
Ten Have gaat ervan uit dat er eind van dit jaar een uitspraak wordt gedaan. "Het duurt lang, maar het is voor de spelers en voor Dunlop een belangrijke vraag en daarom gaan we door. Op deze manier zal er uitgebreid en op een goede manier naar alle facetten worden gekeken en zal er meer ruimte zijn voor aandacht voor de positie van de sporters", lichtte de raadsman toe.
De bond was er dinsdagmiddag nog niet van op de hoogte dat de spelers een bodemprocedure beginnen. "Als we nog niets binnen hebben, kunnen we er ook niet op ingaan. We zullen kijken wat er komt", aldus voorzitter Rob Ridder.