Ontdek

Wie is toch die jonge Bosschenaar van Chelsea?

25 maart 2010 om 13:15 • Aangepast 6 oktober 2025 om 03:58

Patrick van Aanholt uit Den Bosch heeft woensdag zijn debuut gemaakt voor Chelsea in de wedstrijd bij Portsmouth (0-5).

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Bosschenaar Van Aanholt zag op 29 augustus 1990 het levenslicht. De 19-jarige verdediger, die als linksachter en centrumverdediger uit de voeten kan, begon op jonge leeftijd met voetballen. Het was FC Den Bosch dat hem wegplukte bij amateurvereniging OSC ’45.

Daar maakte hij in vijf seizoenen een dusdanige indruk, dat PSV hem in 2005 naar de jeugdopleiding haalde. Daar blijf hij maar twee jaar, omdat het grote, steenrijke Chelsea hem dolgraag wilde hebben. Op zestienjarige leeftijd verhuisde Van Aanholt naar de wereldstad Londen, met vader Johnny als begeleider. Zijn moeder bleef in Den Bosch, om voor de andere kinderen te zorgen.
Chelsea
Zijn passing, doelgerichtheid, koptechniek en duelkracht moesten hem naar het eerste van Chelsea leiden. Daar slaagde de tiener dus woensdagavond in, in het duel met Portsmouth. Na zeventig minuten stond de verdediger klaar voor het moment waar hij jaren op had gewacht. Hij verving de Rus Youri Zhirkov.

Van Aanholt deed al eerder ervaring op in een eerste team in Engeland. Zo werd hij in 2009 verhuurd aan Coventry City en speelde hij begin dit jaar een maand op huurbasis bij Newcastle United. Bij Coventry City speelde Van Aanholt twintig wedstrijden in vijf maanden, bij Newcastle kwam hij tot een wedstrijdentotaal van zeven.
Lovende commentaren
Hoewel de jeugdinternational in Nederland weinig bekendheid geniet, volgens de Engelse media de verdediger wel op de voet. Enkele positieve geluiden de afgelopen maanden in de Britse kranten:
"Hij is rustig aan de bal en kiest goed positie"
"Een buitengewone jongeling"

"Hij heeft het buitengewoon naar zijn zin gehad bij ons. Hij heeft iedere wedstrijd gespeeld, ook in grote wedstrijden en hij heeft laten zien daar voldoende ervaring voor te hebben"
(Newcastle-manager Chris Hughton)

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.